2016-ieji spaudoje

Spaustuvė KOPA

„2016-ieji spaudoje: profesionalumas, aukšta kokybė ir išskirtiniai leidiniai“

Per metus išleidžiama dešimtys tūkstančių spaudos gaminių, todėl kiekvienas leidinys turi kovoti dėl kliento ar pirkėjo dėmesio. Dėl šios priežasties kiekvieną savo leidinio detalę būtina kruopščiai apgalvoti ir suplanuoti. Jūsų produktas turėtų ne tik prikaustyti dėmesį, bet ir skatinti pasinaudoti jame siūlomomis paslaugomis.
Taigi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį planuojant šių metų leidinius?

Atsižvelkite į pasaulines dizaino ir spalvų tendencijas.

Įvairūs dizaino žurnalai ir tinklaraščiai nuolatos siūlo daugybę išteklių, kuriais galima laisvai naudotis –straipsnius, nemokamus šablonus, šriftus ir patarimus.

Galima teigti, kad vienas iš svarbiausių sėkmingo leidinio bruožų – tinkamai parinktos ir aktualios spalvos. Tačiau, kaip žinoti, kokias spalvas pasirinkti? Galima leidinio spalvų paletę sieti su savo prekės ženklu arba atsižvelgti į profesionalų skelbiamas sezono spalvų tendencijas. Rekomenduojame pasidomėti kasmet skelbiamomis PANTONE spalvų instituto ataskaitomis. Pavyzdžiui, šiais metais populiariausių spalvų paletėje rasite ne tik metų spalvas „Rose Quartz” bei „Serenity”, bet ir nemažai ryškių ir drąsių spalvų, kurios gali tapti puikiu šių metų spaudos gaminių akcentu.

Pasaulinės spaudos dizaino tendencijos yra šiek tiek sunkiau prognozuojamos ir skiriasi priklausomai nuo to, kokio tipo leidinį kuriate. Tačiau verta paminėti, kad 2016-aisiais vyraus moderni retro dizaino versija – ryškios spalvos, „plokščias” dizainas, dinamiška tipografija ir geometrinės formos.

Naudokitės profesionalaus dizainerio paslaugomis.

Tai gali atrodyti savaime suprantamu dalyku, tačiau dizaino svarba Lietuvoje vertinama vis dar nepakankamai. Tokiose šalyse, kaip Suomija ar Didžioji Britanija, turinčiose gilias dizaino tradicijas, verslininkams net nekyla abejonių, ar verta investuoti į kokybišką dizainą – jo teikiama nauda įrodyta ne vienoje mokslinėje studijoje ir patikrinta praktiškai.

Lietuvoje apie dizaino potencialą pradėta galvoti sąlyginai neseniai, tačiau besidomintieji pasaulinėmis tendencijomis jau žino, kad neįprasti dizaino sprendimai – vienas iš geriausių kelių norint pabrėžti savo išskirtinumą. Kūrybos ir verslo sektoriai kviečiami suvienyti jėgas – kuriant geresnius produktus, paslaugas ir ieškant naujų bendradarbiavimo formų.

Jeigu yra galimybė, visada rinkitės profesionalias dizaino paslaugas, nes taip galėsite tikėtis gauti kokybišką galutinį produktą ir būsite ramūs, kad jūsų leidinio idėja bus perteikta kuo tiksliau.

Art book printing house KOPAArt book printing house KOPAArt book printing house KOPA

Nuotraukos: thenewheroesandpioneers.com

Rinkitės kokybišką popierių.

Nuo popieriaus įvairovės kartais gali apsisukti galva. Dažnai spaustuvės suteikia galimybę rinktis iš daugybės skirtingų popieriaus rūšių: įvairiausių spalvų, faktūrų ir tekstūrų. Taigi, popierius gali tapti pagrindiniu gero leidinio akcentu, pavyzdžiui, pasirenkant minimalistinį dizaino ir spalvos derinį, o dėmesį nukreipiant į išskirtinę popieriaus faktūrą. Juk svarbus yra ne tik spaudos gaminio vaizdas – jis turi būti malonus paliesti ir vartyti. Kokybiškas popierius tam tikra prasme yra jūsų leidinio vizitinė kortelė.

Daugeliui klientų taip pat rūpi, kad spaustuvėje naudojamas popierius būtų perdirbtas ir kuo mažiau kenktų aplinkai, tokiu atveju, idealu rinktis specialiais serfitikatais pažymėtas popieriaus rūšis. 2016-aisiais patariame daugiau dėmesio skirti aplinkai ir rinktis perdirbtą popierių.

Rinkitės tik kokybiškas spaudos paslaugas.

Prasta spaudos kokybė gali sugadinti net ir patį geriausią dizaino sprendimą, todėl visada atkreipkite dėmesį į tai, kokias technologijas naudoja jūsų pasirinkta spaustuvė. Naujausios spaudos mašinos, tokios kaip Heidelberg Speedmaster XL 106 5 LE-UV, gali pasiūlyti ne tik tolygesnį foninį dengimą, bet ir ryškesnį vaizdą spausdinant ant įvairių popieriaus rūšių, taip pat trumpesnį spausdinimo laiką. Atkreipkite dėmesį į spaustuvės profilį, klientų atsiliepimus, rekomendacijas, aptarnavimo kokybę ir teikiamų paslaugų sąrašą – galbūt spaustuvė siūlo ir profesionalaus maketavimo ir dizaino paslaugas.

Brochure design printing house KOPABrochure design printing house KOPABrochure design printing house KOPA

Nebijokite eksperimentuoti.

Šiuolaikinės spaustuvės siūlo daugybę galimybių savo leidinį padaryti dar įdomesniu, tad drąsiai rinkitės laką, foliją ar įspaudą savo naujam projektui – jeigu šias priemones naudosite su saiku, tai gali tapti jūsų „slaptuoju ginklu”. Atkreipkite dėmesį į gražiausiais išrenkamus metų spaudos gaminius – labai dažnai juose dera ir originalūs sprendimai, ryškios spalvos, išskirtinis popierius ir neįprasti įrišimo būdai.

Savaime suprantama, kiekvienas klientas turi savo spaudos prioritetus, todėl kviečiame pažiūrėti šį trumpą video interviu su meno ir mados žurnalo redaktoriumi Luigi Vitali, kuriame jis dalinasi mintimis apie tai, kas jam yra svarbiausia spausdinant „Dust“ katalogą: video žiūrėkite čia.