Self mailer
„21 spausdintinės reklamos panaudojimo idėja „Self mailer“ aspektu“
Nuolatinės pastangos, siekiant pateikti unikalias ir veiksmingas idėjas Jūsų marketingo kanaluose, įtraukti nepigiai kainuojančias spaudos paslaugas bei teisingai jas išnaudoti, gali išsekinti net ir labai patyrusius marketingo specialistus. Todėl šiame straipsnyje spaustuvė KOPA pateikia 21 spausdintinės reklamos panaudojimo idėją. Bet kuri iš šių idėjų gali paskatinti Jūsų kurybinį procesą.
Spaustuvė KOPA pristato rinkai „Self mailer“ paslaugą. Kad geriau suprastume rinkos poreikius ir išsiaiškintume, kaip šią paslaugą vertina su ja niekada nesusidūrę klientai, KOPA nusprendė pasitelkti KTU ketvirto kurso studentus. Studentų darbai apėmė visas privalomas dalis: situacijos analizę, mini tyrimus ir idėjų pateikimą rinkodarai. Apibendrinus gautas išvadas, paaiškėjo, kad rinkodaros specialistai susiduria su keliomis pagrindinėmis problemomis ar prieštaravimais: pernelyg dideli unikalios spausdintinės reklamos kaštai, nėra idėjų, kaip šiuos sprendimus pritaikyti rinkodaroje, spausdintinės reklamos grąža sunkiai pamatuojama. Šias problemas jau aptarėme spaustuvės KOPA tinklalapyje, tačiau šiame straipsnyje, įkvėpti bendro darbo, atlikto kartu su studentais išvadų, pateikiame jums 21 spausdintinės reklamos panaudojimo idėją / glimybę. Tikime, kad šios nuorodos gali paskatinti ir jūsų kūrybinį procesą:
1. URL Jūsų „Self Mailer“ sprendimuose. Jeigu Jūsų internetinis puslapis nėra paslankus ir paprastai pritaikomas jūsų reklaminėms kampanijoms, Jūs prarandate kontaktus ar pardavimus. Potencialius klientus ar vartotojus turėtumėte nukreipti iš spausdintinės reklamos į savo internetinius puslapius, kurių turinys yra pritaikytas ir parduoda taip, kaip ir Jūsų žinutė „Self Mailer“ gaminyje.
2. Istorijos padeda parduoti. Pirmiausia, sudominkite gavėją „Self mailer“ laiško išorėje. Istoriją tęskite laiško viduje nukreipdami skaitytoją į užsakymo formą.
3. Emocijų sužadinimas. Kartais nerimo jausmas skatina tikslinę auditoriją atkreipti dėmesį į Jūsų laišką. Pavyzdžiui, papasakokite skaitytojams, kad yra 15 ligų, kuriomis galima susirgti nuo mašalo įgėlimo, tuomet pažadėkite, kad laiško viduje jie ras 15 būdų, kaip galima užkirsti tam kelią.
4. Pardavimo proceso išmanymas. Kurdami netiesioginio ar tiesioginio pašto kampaniją verslo profesionalams supraskite, kur Jūs esate pardavimo procese. Negalima pradėti iškart nuo pardavimo. Pagalvokite, su kokiomis problemomis susiduria jūsų klientai ir pažadėkite padėti išspręsti šias problemas (jei esate įsitikinę, kad tikrai galite tai padaryti).
5. Suderintas dizainas ir tekstas. Reklaminės kampanijos sėkmę lemia ir kūrybingas laiško apipavidalinimas – jis turi sukelti tam tikras emocijas. Reklaminį gaminį išvystykite naudojant aukščiausios kokybės redakciją ir dizainą, kuris apima aktualiausią temą tikslinės auditorijos srityje.
6. Parašo laukas. Laiške turėtų būti įtrauki privalomi laukai: įmonės pavadinimas, kontaktinė informacija ir šūkis, kuris paaiškina, kokia yra Jūsų įmonės pagrindinė veikla ar idėja. Nepamirškite paprašyti potencialių klientų atlikti tam tikrus veiksmus, pvz. paskambinti nurodytu telefonu, parašyti, nuskanduoti QR kodą ir pan.
7. Antraščių tipai. Yra septyni antraščių tipai: istorinės, problemą iškeliančios ir sprendimą pateikiančios, rekomendacinės, produkto informacija, įžeidžiančių pareiškimų, patrauklių klausimų, išankstinės garantijos antraštės. Pritaikykite žinutę konkrečiai auditorijai.
8. Koncentracija į klientų problemas. Jei Jūs parduodate įprastinį produktą, vertėtų pagalvoti, kaip galėtumėte sudominti savo klientą. Galbūt sulauktumėte didesnės pardavimų sėkmės nenaudojami produkto funkcijų, savo įmonės pavadinimo ar net paties produkto aprašymų. Žmonėms yra svarbiausios tik jų problemos ir jų sprendimo būdai.
9. Formatas ir platinimo kanalas. Vienas iš būdų – naudoti „magalog“ (brošiūros / katalogo) formatą. Priklausomai nuo dydžio, jį galima įterpti į laikraščių rinką ar platinti kopijas parodoje.
10. Patikrinkite pasiūlymo „stiprumą“ iškeldami sau šiuos klausimus: ar mano pasiūlymas yra unikalus? Ar susijęs su auditorija? Ar jo vertė yra lengvai suvokiama? Ar antraštė ir aprašymas siūlo paprastą naudą? Ar yra pakanka argumentų, kurie patrauktų Jūsų auditorijos dėmesį ir iššauktų atsaką?
11. Vertės išaiškinimas. „Self mailer“ leidinyje skirkite pakankamai vietos pasiūlymo vertės išaiškinimui klientui. Gana dažnai „Self mailer“ ir kitose spausdintinės reklamos formose marketingo specialistai bando pritraukti auditoriją sutelkdami dėmesį į save.
12. Papildoma vertė. Daug lengviau parduosite pasiūlymą papildę nemokamu produktu, kuris padeda pritraukti pirkėjo dėmesį ir padidina atsaką. Tačiau nesusikurkite įmonės, dalinančios žiebtuvėlius, įvaizdžio, būkite klientų problemas sprendžiančiu pardavėju.
13. Prekių pateikimas vartojimo kontekste. Suteikite savo pasiūlymui šiek tiek gyvybingumo susiedamas kelias prekes ir pavadindamas šį rinkinį “informacijos įrankiu”. Tada, sukurkite du, tris skydelius užsakymo formoje, kuriuose pateikite natiurmortą arba pavaizduokite asmenį, naudojantį šias gėrybes. Dar geriau – įterpkite video filmuką, lydimą išsamaus pasakojimo.
14. URL techninis išpildymas. Jūs turite tik 25 – 40 elementų, kurie rodomi daugumoje vartotojų naršyklių languose. Įsitikinkite, kad Jūsų elementų išmatavimai telpa šioje erdvėje.
15. Patogumas. Neverskite savo klientų atsakyti internetu, ypač – aukšto rango vadovų. Didesnio atsako sulauksite, jei leisite pasirinkti kelis atsakymo būdus.
16. Paprastumas. „Self mailer“ leidinys visada turėtų atrodyti kaip laiškas, tačiau „stiprūs“ grafiniai elementai gali padėti pritraukti vartotojo dėmesį ir paskatinti jį detaliau pažvelgti į laišką ar jį perskaityti. Padėkite savo auditorijai „pagauti“ žinutę greitai, pateikite ją suprantamai, neversdami jų skaityti be reikalo.
17. Atsiliepimų skyrelis. Jūs galite padidinti „Self mailer“ ar kitos spausdintinės reklamos našumą, papildydami jį forma atsiliepimams apie produktą. Sukurkite specialų atsiliepimų skyrelį ar įtraukite jį į užsakymo formą. Panaudoję atsiliepimus, ilgainiui Jūs pradėsite fiksuoti pardavimų augimą.
18. Tikslinė auditorija. Jei išskiriate kelias dideles tikslines grupes, pasižyminčias panašiais bruožais, rengdami reklaminę kampaniją komponuokite skirtingus žingsnius, atitinkančius kiekvienos auditorijos poreikius. Pvz., vadovus ir vyr. inžinierius motyvuoja skirtingi argumentai.
19. Pardavimų sistema. Net ir tuomet, jei žmonės atsilieps telefonu ar internetu, jums bus reikalinga užsakymo forma. Užsakymo forma parodo, ar sistema yra „išmokusi“ reaguoti. Nebenaudokite prieštvaninių klausimų, tokių, kaip pvz., „ar jūs planuojate įsigyti per ateinančias 30 dienų?“ Geriau klauskite: „kiek skyrių ar biurų turi jūsų įmonė, kuriems galėtumėm pasiūlyti savo paslaugas?“
20. Pasiūlymo testavimas. Jei nesate tikri dėl savo pasiūlymo, atlikite pasiūlymo testavimą naudodami kitus rinkodaros kanalus. Jei turite šiokią tokią duomenų bazę, savo reklaminę kampaniją galite išbandyti naudodami kitą reklamos kanalą, pvz, el. pašto rinkodarą. Jūs galite išvengti neefektyvaus lėšų panaudojimo, po testavimo atlikdami tam tikrus patobulinimus ar net atmesdami neveiksmingas kampanijas.
21. Tęstinumas. Neapsiribokite viena spausdintinės reklamos kampanija. Rinkodaros elementų ir kanalų visuma padeda geriau perteikti žinutę, ją įsiminti ir pasiekti didesnę auditorijos dalį.