Vilnius žaliausias?
„Ar Vilnius išliks žaliausia Rytų Europos sostine?“
2009 metų pabaigoje paskelbtas tarptautinis tyrimas pripažino Vilnių žaliausia Rytų Europos sostine. Dar viena gera žinia – vilniečiai kvėpuoja švariausiu oru Europoje. Atrodo, lieka tik džiaugtis, tačiau įsigilinus į tyrimo rezultatus ir kritiškiau pažvelgus į detales, turime sutikti, kad Vilniaus oro kokybę pirmiausia užtikrina stambių pramonės objektų miesto apylinkėse nebuvimas. Ši aplinkybė nulėmė užimtą pirmąją vietą oro kokybės reitinge, tuo pačiu prisidėdama prie teigiamo bendrojo Vilniaus įvertinimo. Apmaudu, tačiau kalbant apie faktorius, priklausančius nuo žmogiškos veiklos, tame tarpe ir atsakingo vilniečių požiūrio į aplinką – Vilnius pasirodė prastai.
Kyla klausimas – kas, jeigu ne mes – gyvenantys ar dirbantys Vilniuje, galime prisidėti prie švaresnės sostinės aplinkos ir kam, jei ne mums, labiausiai tai turėtų rūpėti?
Šių gerų minčių vedami, vieną saulėtą rudens popietę KOPOS Vilniaus biuro darbuotojai, pasiraitoję rankoves ir tvirtai laikydami grėblius rankose, išsiruošė grėbti rudeninių lapų į skverelį, matomą pro biuro langus. Ne tik grėbėme ir į didelius maišus kimšome – šių talkos pabaigoje suskaičiavome net 75 vienetus, bet ir žolytę nupjovėme, kad būtų ne prasčiau nei Palangos parke.
Abejingų mūsų triūsui nebuvo. Gera prisiminti aplinkinių gyventojų padėkas už talką. Norėtume tikėti, kad gera iniciatyva paskatins ir kitus prisijungti prie aplinkos gražinimo bei švarinimo. Sutinkame, kad šis mūsų įnašas, siekiant išlaikyti Vilniui suteiktą įvertinimą, nėra labai didelis, tačiau realus ir iš visos širdies.
Mes už Vilnių – švariausią Rytų Europos sostinę!