Klimatą tausojantis popierius

Spaustuvė KOPA

„Klimatą tausojantis popierius spaustuvėje KOPA“

Spaustuvė KOPA dalyvauja ir skatina prisijungti savo klientus prie programos, kurios tikslas kompensuoti popieriaus gamybos ir transportavimo metu išskirtą anglies dvideginio kiekį.

Spaustuvė KOPA dalyvauja ir skatina prisijungti savo klientus prie programos, kurios tikslas  kompensuoti popieriaus gamybos ir transportavimo metu išskirtą anglies dvideginio kiekį. Priklausomai nuo perkamo popieriaus kiekio, galite įsigyti CO2 kompensavimo eko kreditų bei įgyti teisę naudoti logotipą leidiniuose, atspausdintuose ant šio popieriaus.

Projekto tikslai:

  • Aplinkosauginiai – ištekliai, biosfera, ekologija, Socialinis aspektas (poilsis, sportas, žvejyba, medžioklė), vertybės.
  • Ekonominiai – stabilios pajamos (kasmetinės išmokos, pajamos iš savo veiklos), verslumas (darbo vietos, bitininkystė, paukštininkystė, įvairūs amatai ir pan.), infrastruktūros gerinimas.
  • Socialiniai  - infrastruktūra, orumas ir išdidumas.

Kaip tai vyksta? Klimato kompensavimo lėšos, gautos už šiuos eko kreditus, skiriamos medžių sodinimo projektui Mozambike t.y. vietoje vieno nukirsto medžio reikalingo popieriaus gamybai, atsodinami trys nauji medžiai. Taigi, spaudos gaminiams naudotas popierius pagamintas iš tausojamų ir atsakingai naudojamų miškų resursų.

Faktai:

projekte dalyvauja 1000 mažų šeimos ūkių Mozambike.
Apsaugota ir atsodinta apie 10000 ha miškų.
Anglies dvideginio sumažinama apie 90 t/ha.
Jau kompensuotas 340 000 tonos anglies dvideginio.
Lietuvoje:
Kompensuota 272 t anglies dvideginio.
Pasodinta medžių 2,3 ha plote, t.y. 3-jų futbolo aikščių plotas
Arba 500 medžių.
Miškingumo situacija:
Europoje, miškų plotas didėja. Per 50 metų daugiau nei 30%. Didžiausias augimas užfiksuotas Portugalijoje net 75%, Lietuvoje 33%.Deja, besivystančiose šalyse miškingumo rodiklis mažėja. Miškai nėra apsaugoti…

Pradėkime nuo savęs
Kaip galite prisidėti prie medžių sodinimo projekto ir klimato reguliavimo kaitos? Spaustuvėje KOPA užsakydami gaminius spausdinamus ant FSC® popieriaus Jūs jau prisidedate prie atsakingo išteklių naudojimo.
Taip pat Jūs galite kaupti eko kreditus savo gaminių spaudai užsakydami atitinkamos rūšies popierių  spaustuvėje KOPA. Visos lėšos skiriamos projektui Mozambike.

Kiek kainuoja eko kreditas?
1 eko kreditas = 1 tona CO2 = 46.27 Lt
Eko kreditai platinami – Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje.

Ekologiško popieriaus ir spaudos kokybės santykis
Kad išgauti maksimalią gaminių kokybę spaustuvė Kopa investuoja ir atlieka bandymus ant įvairių rūšių popieriaus: nuo aukščiausios rūšies ir įvairių faktūrų iki perdirbto popieriaus. Tą patvirtina faktas, kad spaustuvė KOPA pirmoji pabaltijo šalyse atitinkanti ISO 12647:2 standartus, kuris užtikrina grafinės technologijos: spalvų skaidymo, skaitmeninių kontrolinių atspaudų gamybos ir  spausdinimo proceso kontrolę. Kad Jūsų gaminys atitiktų lūkesčius, siekiame būti patikimais ir atsakingais partneriais. Todėl prieš gaminat leidinį, pasikonsultuokite su patyrusiu KOPA personalu dėl jo realizavimo galimybių.