The One Club for Creativity

Spaustuvė KOPA

„LDS leidinys MEMORABILIA pagerbtas prestižiniuose The One Club for Creativity apdovanojimuose“

Rašyti apie meną nelengva, ypatingai dabar, kai visuotinis skubėjimas ir vartojimas bet kokias laiko ir susikaupimo reikalaujančias veiklas stumia į paribį. Pavargę ir persisotinę lengvai pasiekiamomis naujienomis, vis rečiau sugebame tiesiog sustoti, susikaupti ir perskaityti tai, ką turime priešais save. Šiandien – apie „Memorabilia“, galbūt mažai girdėtą Lietuvoje, bet įvertintą The One Club for Creativity apdovanojimuose Niujorke.

Per mūsų – spaustuvininkų – rankas kasdien keliauja daugybė leidinių. Kai kuriuos iš jų padedame į lentynas net nesusimąstę, nes techniškai viskas atlikta gerai: kokybiška, solidu, funkcionalu. Kitais kartais ant pavyzdžių stalo nutūpia kažkas tokio įdomaus ir nematyto, kad kiekvienam tampa aišku, jog toks leidinys paliks savo žymę platesniame kontekste. 

Visų pirma „Memorabilia” patraukia žvilgsnį išskirtiniais dizaino sprendimais. Vienas iš jų – specialia medžiaga padengtas minkštas viršelis, kurį galima nutrinti taip, kaip momentinės loterijos bilietus. Tokiu būdu kiekviena knyga turi galimybę tapti unikaliu, interaktyviu meno kūriniu. Toks kūrėjų požiūris į knygą, kaip objektą, ne tik reprezentuojantį meną, bet ir tampantį kūrybinio proceso dalimi, pasiūlo naują žvilgsnį į leidinių dizainą. 

Kitas interaktyvus šios knygos aspektas – ypatingas įrišimo būdas, kai visi lapai įklijuoti tarsi atvirkščiai. Norint peržiūrėti meno kūrinius, visų pirma reikia atsargiai perplėšti atvartus. Atvartai perforuoti, tačiau vidinis 80 gramų popierius plonas ir subtilus, todėl pats procesas tampa lėtesnis.

Leidėjas: Lietuvos dailininkų sąjunga

Kuratorės-tekstų autorės: 

  • Evelina Januškaitė-Krupavičė
  • Rita Mikučionytė
  • Nijolė Nevčesauskienė

Knygos dizainerė: Agnė Dautartaitė-Krutulė

Popierius:
Munken Lynx 80 g/m2 purumas 1,3
Metalboard 290 gsm
Tiražas 500 vnt.