Prestižinis apdovanojimas

Spaustuvė KOPA

„Memorabilia” Įvertinta dar vienu prestižiniu apdovanojimu“

Jau anksčiau ne kartą džiaugėmės šiuo išskirtinės konstrukcijos ir meninės vertės leidiniu, atsiradusiu kūrėjų talento bei fantazijos ir poligrafinės kokybės sandūroje. Šį kartą žinia dar labiau įkvepia – iš didžiulio projektų kiekio „Memorabilia” išsiskyrė prestižiniame dizaino renginyje „Red Dot Award”.

„Red Dot” apdovanojimai — vieni iš labiausiai žinomų dizaino pasaulyje. Išskirtinis „radono taško“ ženklas jau prieš kurį laiką tarptautiniu mastu pripažįstamas kaip vienas iš labiausiai geidžiamų kokybiško dizaino įvertinimų. Nenuostabu, turint omenyje, kad konkursas kasmet vyksta jau daugiau nei 60 metų. Kasmet konkursui darbus teikia kūrėjai ir agentūros iš viso pasaulio, šiemet jame dalyvavo net 28 šalių atstovai.

Šiais metais iškilminga apdovanojimų ceremonija „Red Dot Gala” įvyko Berlyne, kur kartu su laureatais iš viso pasaulio apdovanojimą atsiėmė Lietuvos Dailininkų Sąjungos pirmininkė Edita Utarienė. Pasak jos, tai didžiulis įvertinimas ne tik sąjungai ir tiems žmonėms, kurie dirbo prie šio projekto, įvertinimas menininkams, kurių kūriniai pristatomi šioje knygoje, bet ir pačios Lietuvos vardo garsinimas.

Knygos dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė taip pat džiaugiasi prestižiniu apdovanojimu ir pabrėžia, kad šiuose apdovanojimuose jaučiama tendencija išskirti intelektualiai argumentuotus ar netikėtai kūrybingus dizaino/reklamos pavyzdžius.

Iš viso „Red Dot Award” konkursui šiemet buvo pateikti ir išnagrinėti 8697 darbai, o apdovanoti buvo tik 72 iš jų. Įvertinus šiuos skaičius akivaizdu, kad laimintys projektai turėjo smarkiai išsiskirti iš kitų savo kūrybiškumu, dizaino ir gamybos kokybe.

Kiti „Memorabilia” laimėti apdovanojimai:

  • Londono Design Week Awards pateko į konkurso rinktinį ketvertuką leidybos kategorijoje;
  • „The One Club for Creativity“ konkurse jis tapo laureatu leidinių dizaino nominacijoje – plačiau skaitykite čia.
  • Profesinės dizaino asociacijos AIGA organizuotame konkurse 50 books / 50 covers (JAV) albumas pateko į nominuotųjų sąrašą.