Vizitas spaustuvėje

Spaustuvė KOPA

„Ministro pirmininko vizitas spaustuvėje KOPA“

Šiandien, lapkričio 12 d. dar dažais kvepiančioje spaustuvėje viešėjo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Vizito tikslas pasikalbėti apie įsikūrimo džiaugsmus ir bendras Laisvos Ekonominės zonos (LEZ) aplinkybes, kurias reikėtų pagerinti.

Spaustuvė KOPA į naujas patalpas esančias Kauno LEZ persikėlė vos prieš kelis mėnesius. Visas statybų projektas nuo idėjos iki įgyvendinimo užtruko virš 3,5 metų, kurio metu daug dėmesio buvo skirta projektavimo etapui, nes dėl kai kurių specifinių spaustuvės projektavimo sprendinių teko konsultuotis su užsienio projektuotojais.

Galimybė idealiai pritaikyti patalpas išskirtinai spaustuvės poreikiams, kur svarbios net ir tokios smulkmenos kaip pvz.: ventiliavimas ar atitinkama santykinė oro drėgmė, kad įrengimai veiktų sklandžiai, o naudojamos medžiagos po temperatūrų adaptacijos išlaikytų reikiamas savybes yra daugelio vakarietiškų spaustuvių svajonė.

Gamyboje sumontuota nauja, pati moderniausia šiuo metu rinkoje sukurta spaudos mašina, kuri daug operacijų daro automatizuotai, tai leidžia turėti aukštą kokybės stabilumą ir aukštą gamybos efektyvumą. Naujos įrangos ypatumas, kad su ja galima efektyviai spausdinti ir sąlyginai nedidelius tiražus. 

Spaustuvės specializacija išliko ta pati: brošiūrų ir katalogų, kokybiškų knygų, meno leidinių, reklaminių leidinių spauda. Šio projekto įgyvendinimas leis pardavimus padidinti du kartus. 
Šios technologinės naujovės dar vienas privalumas yra tai, kad suteikia galimybę toliau vystyti ir tobulinti jau trečius metus rinkoje skaičiuojantį ir stipriai augantį KOPA internetinį projektą – e-spaustuvę KLIK. Per šią savitarnos e-spaustuvę atėję darbai spausdinami ta pačio technologija kaip ir aukšto meninio lygio leidiniai, o dėl automatizuotų sistemos privalumų, klientas už tokią kokybę ir patogumą moka panašią ar net mažesnę kainą, lyginant su įprastos rinkoje egzistuojančios (skaitmeninės) paslaugos kaina.

Be gamybos ypatumų ir inovacijų, dėl kurių ir buvo priimtas spaustuvės persikėlimo sprendimas, naujoje vietoje taip pat įrengtos modernios erdvės ir ofiso darbuotojams: persirengimo kambariai, erdvūs kabinetai, kelios poilsio zonos ir valgykla - viskas ko reikia patogiam ir efektyviam darbui.

Trumpo vizito metu, buvo aptarti ir Kauno LEZ susisiekimo klausimai. Nors nauja vieta ideali logistikos prasme: patogus susisiekimas ir privažiavimas ne tik tiekėjams su didelių gabaritų kroviniais, bet ir darbuotojams vykstantiems į darbą savu transportu, tačiau darbovietės pasiekimas atvykusiems viešuoju transportu yra mažiau patogus. Todėl tikimės, kad darbuotojų atvykimo į LEZ  patogumo ir saugumo klausimas taps prioritetiniu svarstant artimiausius projektus.