Premija Knygos meno konkurse 2021

Knygos meno konkursas 2021
Kongrevas ant minkšto viršelio
Knygos vidaus spauda
Apdaila minkstas virselis KOPA
pasivaiksciojimas po pradingusi miesta

„Albumas „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: pasivaikščiojimas po pradingusį miestą“ laimėjo premiją Knygos meno konkurse 2021“

Galima tik džiaugtis, kad geros tradicijos neturi galiojimo laiko. Šiais metais, jau trisdešimtą kartą iš eilės Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos organizuojamame renginyje - “Knygos meno kunkurse”, buvo įvertinti ir apdovanoti profesionaliausiai apipavidalintų knygų dailininkai, iliustruotojai, leidybos ir poligrafijos profesionalai.

Vertinimui buvo pateiktos 126 knygos, išleistos 2021 m. Knygos vertinamos pagal leidybinę – poligrafinę techniką ir meninius kriterijus: rinkinio kokybę ir tipografines savybes, maketo struktūrą, spaudos ir įrišimo kokybę; popieriaus ir įrišimo medžiagų parinkimą; grafininį parinkimą ir iliustravimą, koncepcijos orginalumą ir tinkamumą, apipavidalinimo kokybę bei knygos meninę visumą.

Tarp pateiktų leidinių įvertinta 21 knyga, tarp kurių ir spaustuvėje KOPA gimęs albumas „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: pasivaikščiojimas po pradingusį miestą“.

Leidinys skirtas fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) įamžintiems istoriniams Senamiesčio ir Naujamiesčio kadrams, kuriuose užfiksuota dabar jau iš esmės pasikeitusi aplinka: seni pastatai ir kvartalai užleido vietą naujoms statyboms, gatvių jungtims, aikštėms, laiptams. Kai kurie pastatai buvo neatpažįstamai perstatyti ar restauruoti, kiti pakeitę funkciją tapo primiršti. Taip pat bus parodyta dalies vietovių kaita: šalia senojo vaizdo – griovimo darbai arba reginys po rekonstrukcijos.

Pagrindinė leidinio idėja – pasivaikščiojimas po tarsi kitą Kauną, kurio jau nebėra. Atsivertę albumą liks nustebę tie, kurie įpratę prie tradicinių vadovų ar žinynų, pateikiančių išlikusius lankytinus kultūros paveldo objektus. O perskaitę ir užvertę jį jau nebežiūrės į tas pačias vietas ankstesniu žvilgsniu – matyti vaizdai primins, kaip viskas čia atrodė anksčiau. Skaitytojas su anuometiniu Kaunu bus supažindintas nuosekliai, nuo vienų kvartalų ir gatvių pereinant prie gretimų tolesnių.

Leidėjas: Kauno miesto muziejus
Sudarytoja: dr. Inga Puidokienė
Dizainas: Ona Bričkutė
Spaustuvė: Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA

Leidiniui naudotas popierius:
vidiniams puslapiams - Munken Polar Rough 150 g/m2
viršeliui - Munken Polar Rough 300 g/m2

Įrišimas:
minkštas su atvartu, atvira nugarėle.

 

Knygos meno konkursas.Diplomas