BŪTI

Printing house KOPA
Printing house KOPA
Printing house KOPA
Printing house KOPA
Printing house KOPA
Printing house KOPA

Spaustuvė KOPA ir Pažaislio muzikos festivalis kvietė būti

Niekas taip nesuartina, kaip bendros vertybės, siekiai ir idėjos. Vedini ilgamečio sėkmingo bendradarbiavimo ir užsimezgusios draugystės, šį rudenį pasitikome kartu su Pažaislio muzikos festivaliu organizuotu vakaru, kuriame prisiminėme praėjusios vasaros muzikines akimirkas, drauge nuveiktus darbus, sukurtas ir įgyvendintas bendras idėjas. 

Rugsėjo 29 dieną pakvietėme Pažaislio muzikos rėmėjus bei spaustuvės KOPA klientus vakarą praleisti drauge su muzika bei vizualiaisiais menais kiek neįprastoje ir nekasdieniškoje aplinkoje – spaustuvėje KOPA. Besirenkančius vakaro svečius pasitiko Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos violončelininkų ansamblio muzikantai, kurie atliko programą „Nuo baroko iki roko“. Skambėjo kultiniai įvairių laikmečių atlikėjų – G. F. Händelio, J. Losy, J. B. Besard, J. Lennono ir P. McCartney bei violončelių metalo grupės „Apocalyptica“ – kūriniai.

KOPA ir Pažaislio muzikos festivalis    KOPA ir Pažaislio muzikos festivalis  


Vakaro svečiai turėjo galimybę ne tik mėgautis muzika, bet ir patirti garso, šokio ir vizualiojo meno sąveiką. Pagrindinis vakaro akcentas – Mušamųjų trio pasirodymas kartu su šiuolaikinio šokio atlikėja ir choreografe Stefanija Nosovaite. Gal kiek netikėta, tačiau scena tapo spaustuvės gamybos patalpų grindys, išklotos didžiule drobe, kurioje skambant S. Reicho, I. Trevino, N. J. Zivkovićiaus ir kitų kompozitorių kūriniams, šokio judesiais iš keturių pagrindinių  ofsetinėje spaudoje naudojamų spalvų gimė išraiškingas paveikslas. Improvizaciniu performansu šokio atlikėja kvietė „būti“, stebėti ir pasinerti į išgyvenamą vakaro akimirką.

Dažnai pastebime, kad spauda dar ne visiems įminta paslaptis, todėl pakvietėme svečius kartu sudalyvauti spaudos procese ir pagaminti Pažaislio muzikos festivalio sezoną bei vakaro akimirkas įamžinusį leidinį. Spaustuvės technologė Milda Miklaševičiūtė drauge su Pažaislio muzikos festivalio meno vadovu Edgaru Montvidu šmaikščiai ir išsamiai pristatė kiekvieną spaudos proceso žingsnį: nuo vaizdo atsiradimo plokštėse bei atspaudimo popieriuje iki spaudos lankų supjovimo, sulankstymo ir parinkimo į vieną leidinį. 

KOPA ir Pažaislio muzikos festivalis    KOPA ir Pažaislio muzikos festivalis


Kartu su ką tik pagamintais leidiniais rankose vakaro svečiai dar ilgai šurmuliavo spaustuvės patalpose, dalinosi įspūdžiais, idėjomis bei džiaugėsi naujomis patirtimis ir pažintimis.