Metų gražiausiosios

Spaustuvė KOPA

„Spaustuvėje KOPA atspausdintos knygos – tarp metų gražiausiųjų“

Šiais metais gražiausios knygos rinkimuose dalyvavo net 118 knygų iš 53 leidyklų. Komisijai pateikus siūlymus, Lietuvos Respublikos kultūros ministras patvirtino 19 gražiausių 2015 metų knygų. 
Du apdovanojimai buvo įteikti dailininkui Tomui Mrazauskui, ne pirmą kartą bendradarbiaujančiu su spaustuve KOPA. Vienas iš jų –  už Visvaldo Morkevičiaus, kuris taip pat gavo apdovanojimą už knygos idėją, fotografijų knygą ,,Public Secrets“. Ši nuotraukų knyga – tai miesto patirties fotografijų kolekcija. Naktinis gyvenimas, privati erdvė sukuria specifinę nuotaiką, kurioje atsiskleidžia miestas ir jame kuriamos situacijos. Visos fotografijos pateiktos taip, kad sukurtų vientisą emociją ir paliktų gilų įspūdį. 

 

Public Secrets Visvaldas Morkevičius Tomas Mrazauskas 

 

   Tuštėjimas / Vanishing

 

Tomas Mrazauskas buvo apdovanotas ir už Vytauto Pletkaus knygą ,,Tuštėjimas / Vanishing“ (Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius). Knygų mugės metu apdovanotas idėjos sumanytojas, Vytautas Pletkus žino, kad ši knyga yra lėta ir pilka. Vienintelis ryškus dalykas šioje knygoje –  knygos viduryje esantis geltonas puslapis, kuriame patalpinta esė. Pagrindinis sumanymas – iliustruoti Lietuvą tokią, kokia ji yra, su visomis pilkomis spalvomis ir trūkumais.

Abi Tomo Mrazausko sukurtos knygos priskirtos meninės ir dokumentinės fotografijos kategorijai. Spaustuvė KOPA savo klientams siūlo galimybę knygas įrišti kitokiais būdais, panaudoti netradicinius sprendimus. Būtent šios knygos yra įrištos atvira nugarėle, kuri suteikia leidiniams unikalumo ir išskirtinio žavesio. Tokie spaudos gaminiai yra ne tik gražūs ir modernūs, bet ir patogūs vartyti, žiūrėti. O tai ypač svarbu fotografijų albumams. Apdovanojimai už gražiausias knygas tai tik patvirtino. Dažnai žmonės pamatę tokio tipo įrišimą, galvoja, kad tai dar neužbaigta knyga. Tačiau meno pasaulio žmonės ypač mėgsta tokį įrišimo būdą.

 

 Knygos meno konkurso diplomas 

 

 Knygos meno konkurso diplomas  

 

 Knygos meno konkurso apdovanojimas

 

Dar vienas apdovanojimas Vilniaus knygų mugėje spaustuvei KOPA ir  kartu dailininkei Mildai Kairaitienei buvo įteiktas už knygą ,,Vaitkuškis. Grafas Stanislovas Kosakovskis (1837-1905) ir XIX amžiaus mėgėjų fotografija“ (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos kultūros tyrimų institutas) – kategorijoje: meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai. Tai – dokumentinių, senų nuotraukų knyga, pateikta naujai ir kokybiškai.

Spaustuvė KOPA džiaugiasi, kad turėjo galimybę prisidėti prie istoriškai ir kultūriškai Lietuvai svarbaus leidinio, kurio unikalumas atsiskleidžia paprastume. Šioje knygoje pristatomi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomo grafo  S. K. Kosakovskio fotografijų archyvo fragmentai. Visos nuotraukos padarytos XIX-XX a. pr. – didžioji dalis Vaitkuškyje. 

Techninė leidinių informacija:

Vaitkuškis
Grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis (1837–1905)
Ir XIX amžiaus mėgėjų fotografija

Sudarytoja: Jolita Mulevičiūtė
Dailininkė: Milda Kairaitienė
Išleido Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus ir Lietuvos kultūros tyrimų institutas, popierius: Arctic Volume Ivory 130g/m, tiražas 450 egz.
Spaustuvė: Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA

Vytautas Pletkus
Tuštėjimas – Vanishing

Dailininkas: Tomas Mrazauskas
Išleido Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, popierius: Materica Clay 250g/m, Gmund Color System 31 100g/m, Munken Lynx 130 g/m, tiražas 500 egz. 
Spaustuvė: Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA

Visvaldas Morkevičius
Public Secrets

Dailininkas: Tomas Mrazauskas
Išleido: Visvaldas Morkevičius, popierius: Lessebo Design Smooth Natural 150 g/m, Fedrigoni Woodstock Blu Intenso 285 g/m, tiražas 500 egz.
Spaustuvė: Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA