GEGUŽĖ – KULTŪROS MĖNUO

GEGUŽĖ – KULTŪROS MĖNUO
GEGUŽĖ – KULTŪROS MĖNUO

SPAUSTUVĖJE KOPA GEGUŽĖ – KULTŪROS MĖNUO

Kartu su bundančia gamta pražydo ir gegužė – mėnuo pilnas kultūros. Kaip ir kiekvienais metais gegužės 7-ąją minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, o gegužės 18-ąją lankome muziejus, kadangi į kasmet vykstančią tarptautinę muziejų bendruomenės akciją Europos muziejų naktis sėkmingai įsitraukia ir Lietuvos muziejai. 

Ypatingai pastaraisiais metais, politinių aktualijų fone, sustiprėja suvokimas, kokie iš tiesų svarbūs yra gimtojo žodžio ir kultūros puoselėtojai, kūrėjai, skleidėjai. Tad minimos šventės leidžia priminti kiekvienam, apie sunkų žodžio kelią į laisvę, pareigą bei atsakomybę branginti savąją kalbą, puoselėti tautos vertybes ir tradicijas. Lankydamiesi muziejuose, kur saugomas mūsų tautos identitetas, kas kartą prisiliečiame prie išsaugoto ir visiems aktualaus kultūrinio paveldo. 

Džiugu, kad Lietuvos muziejai nuolat ieško būdų, kaip pasiekti ir pritraukti lankytojus, juos vis iš naujo sudominti nuosekliai atnaujinamomis ekspozicijomis. Organizuojamos įvairaus amžiaus lankytojams skirtos edukacijos, pateikiama aktuali informacija ir jau ne pirmus metus prisijungiama prie tarptautinės Europos muziejų nakties. Muziejų nakties projektą organizuoja Prancūzijos kultūros ministerija, globoja UNESCO, Europos Taryba ir kt., tad Lietuvos muziejai šiemet jau19-tą kartą kartu su visa Europa atvėrė duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudojo šį laiką kurti ryšiui su bendruomenėmis, įtraukti į muziejų veiklas.

Siekdami prisidėti prie muziejų bei kultūros veiklos viešinimo, tarptautinės muziejų dienos proga šiemet spaustuvė KOPA inicijavo projektą, kurio metu bendradarbiaudami su 50 Lietuvos muziejų iš viso atspausdino 25 000 atvirukų. Atvirukų turinys kvies sužinoti daugiau informacijos apie muziejų veiklas, pasidžiaugti svarbiais jubiliejais, pamatyti naujas parodas ar dalintis įspūdžių pripildytais atvirlaiškiais su artimaisiais.

Viliamės, kad ši muziejų ir spaustuvės kolaboracija  prisidės prie muziejų sklaidos bei leis skatinti visuomenę puoselėti turimas tautos vertybes ir tradicijas.