Gražiausios knygos

Spaustuvė KOPA tarp gražiausių metų knygų
Spaustuvė KOPA tarp gražiausių metų knygų

„Spaustuvės KOPA gaminti leidiniai tradiciškai tarp gražiausių metų knygų“

Geras darbo rezultatas yra malonus savaime, tačiau įvertinimai konkursuose šią emociją tik sustiprina. Neseniai paskelbti „Knygos meno“ konkurso rezultatai: pristatytos bei išrinktos gražiausios Lietuvoje išleistos 2020 metų knygos. LR Kultūros ministerijos organizuojamame konkurse skatinami ir įvertinami geriausi šalies dailininkai, iliustruotojai, dizaineriai, leidėjai bei spaustuvininkai. Šiais metais konkursui  55 leidėjai pateikė 118 knygų.

Konkurso vertinimo komisijos sprendimu pagrindinė 2020 metų „Knygos meno“ premija paskirta Agnei Dautartaitei-Krutulei už dizainą kaip veiksmingą mokslinio tyrimo raiškos dalį ir slaptą kamerą Natalijos Arlauskaitės knygoje „Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine“ (išleido Vilniaus universiteto leidykla, spausdino UAB „Standartų spaustuvė“). 

Leidiniai vertinti skirtingose teminėse grupėse: grožinės literatūros ir eseistikos, knygų vaikams, mokslinių, dalykinių knygų ir vadovėlių, meno leidinių (monografijų, katalogų, albumų), meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių, bibliofilinių ir eksperimentinių leidinių. Ypatingai džiugu, kad tarp šiųmetinių laureatų – du mūsų spaustuvėje 2020 metais gaminti leidiniai, laimėję premiją ir diplomą savo kategorijose. 

Tradiciška tampa tai, jog graži draugystė su Kauno fotografijos galerija jau ne pirmus metus atneša išskirtinių leidinių, įdomių iššūkių ir malonių įvertinimų. Premija skirta Ingai Navickaitei-Drąsutei meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių kategorijoje už daugiasluoksnę meninio tyrimo ir raiškos formos įtaigą knygoje „Joan Fontcuberta: Crisis of History“ (sudarytojai Alison Nordström, Cale Gariddo; išleido Kauno fotografijos galerija). 

Spaustuvė KOPA

Tuo tarpu diplomu įvertinti 8ART ir Goda Stanevičiūtė už įtaigų vientisumą knygoje Donatas Stankevičius „At the Bus Stop“ (sudarytojai Antanas Sutkus, Jean-Marc Lacabe; išleido Donatas Stankevičius). 

Spaustuvė KOPA