KOPA istorija

„Spaustuvės KOPA istorija“

1991 m. balandžio 15 d. Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu maža reklamos agentūra, įsikūrusi vieno pastato palėpėje Gedimino g. 13, Kaune, teikė reklamos kūrimo ir gamybos paslaugas. Agentūroje besidalindami vienu stalu ir dviem kėdėmis dirbo tik trys darbuotojai, nuo kurių atkaklaus darbo prasidėjo spaustuvės KOPA istorija...

Tų dienų viena pirmųjų reklamos agentūrų mieste ir šalyje jaunam šalies verslui pradėjo teikti reklamos kūrimo ir gamybos paslaugas: pirmieji mieste pradėjo naudoti profesionalias grafikos programas ir joms pritaikytus „Macintosh“ kompiuterius, reklamos gamybai – naudoti kompiuteriu valdomą aplikacijų paruošimo įrenginį, o bendradarbiaudama su pagrindinėmis Lietuvos spaustuvėmis, savo klientams teikė aukštesnės kokybės paslaugas negu siūlė rinka.

Anuomet darbas su visomis pagrindinėmis Lietuvos spaustuvėmis kėlė daug iššūkių – norėjome daug geresnio rezultato, palyginus su tuo, ką paprastai siūlė tuometinės spaustuvės. Patiems tekdavo rūpintis deficitiniu suomišku popieriumi, užsienietiškais dažais, ieškoti geriausių to meto montažininkų ir spaudėjų, gilintis į spaudos technologijas ir savarankiškai įgytomis žiniomis dalintis su to meto spaustuvių specialistais.

Spaustuvė KOPA

Siekdami tobulėti, ėmėme brandinti idėją, jog darbus reikia daryti savomis rankomis ir savo techninėje bazėje. 1995 metais buvo priimtas sprendimas atsisakyti išorinės reklamos verslo ir įkurti spaustuvę KOPA. Nuo to laiko agentūrinę veiklą pakeitė dizaino, leidybos ir poligrafijos darbai, o ankštą palėpę pakeitė biuro ir gamybinių patalpų pastatas, kurio stogas talpina modernia technika papildytą įrengimų parką.

Spaustuvė KOPA

Spaustuvės pastatas prieš rekonstrukciją (1994 m.)

Spaustuvės vystymuisi reikšmingi buvo įvairūs įvykiai ir konkurencinė aplinka, neleidusi užsnūsti nuolatinėje sėkmėje. Skatino būti lanksčia, į rinkos pokyčius reaguojančia įmone.
Plėtėsi klientų ratas, tarp kurių buvo mažų įmonių ir stambių bendrovių, reklamos agentūrų ir leidėjų. Dalis šių klientų pasakoja savo istoriją iki šių dienų ir tęsia partnerystę poligrafijos darbuose. Ekonominiai pokyčiai ir atsivėrusios galimybės už Lietuvos ribų skatino bendravimą su užsienio partneriais ir klientais. Šiandien 50 proc. spaustuvės produkcijos keliauja į Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Švediją, Norvegiją, UK ir kitas Europos šalis.

Spaustuvė KOPA

Spaustuvė KOPA po rekonstrukcijos

Bėgant metams šalia buvo verslo partneriai ir užsakovai, kurių dėka kūrėme sėkmingo bendradarbiavimo istorijas, o pasitaikiusios klaidos buvo pamokos, skatinančios priimti naujus sprendimus, gerinti technologinius procesus.
Tarpkultūriniai ryšiai ir skirtingi klientų poreikiai buvo varomoji jėga ieškant nestandartinių sprendimų, siekiant žinių ir nuolat tobulėjant. Todėl pagrindiniai spaustuvės akcininkai ir įkūrėjai, Saulius ir Žaneta Mudėnai, neabejoja, kad šiandien didžiausias spaustuvės KOPA sukauptas turtas yra kūrybingi, žingeidūs ir nuoširdūs darbuotojai, kurie per visą įmonės gyvavimo laikotarpį tapo tikrais savo srities profesionalais. 

2018-ųjų metų vasara pažymėta peržengiant dar vieną slenkstį – jau kurį laiko augome taip greitai, kad ilgainiui pritrūkome vietos. Naujoji spaustuvė Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje tapo mūsų namais, kuriuose galėsime kurti, augti ir tobulėti. Apie 7200 kvadratinių metrų apimančiose patalpose vietos užteks tiek esamiems poreikiams, tiek ambicingiems ateities planams. 

Spaustuvė KOPA

Spaustuvė KOPA šiandien

Praeitis suprantama tik žvelgiant iš dabarties, o dabartį lengviau suprasti tik žvelgiant iš praeities. Todėl, žinodami, kas mes esame ir nepamiršdami to, kas yra svarbu, žengiame pirmyn tikėdami perspektyvomis, savo klientais ir pačiais savimi.