Spaustuvės KOPA kalendorius 2010

Spaustuvė KOPA

Emalio ant metalo technika atliktose menininko kūriniuose sutinkame ženklus, panašius į automobilių registracijos numerius. Ženklai turi būti informuojantys, instruktuojantys ir dažnai - reikalaujantys. Tačiau Naglio Baltušniko kūriniai nestokoja humoro ir yra įspūdingai šiuolaikiški. Nors daugelio motyvai – figūros, raidės ir simboliai – nėra nauji, tačiau jo kūryboje pateikiami naujame kontekste, kuris meta iššūkį nusistovėjusioms taisyklėms.

Naglio Baltušniko kūriniai veda mus į absurdo pasaulį ir duoda tikslius nurodymus, kaip dera ar nedera jame elgtis. Jie asocijuojasi su paveikslėliais ant gaminio naudojimo instrukcijų: „Prašome atidžiai perskaityti ir laikytis šių nurodymų". Tačiau, geriau įsižiūrėję, pavyzdžiui, į kompozicijose sporto tema užfiksuotas scenas, galime pastebėti, kad jos prieštarauja gravitacijos dėsniams. Tačiau ką šiandienos absurdo pasaulyje domina detalės?

Ir dar – apie kūrinių kokybę. Ją geriausiai nusako vieno jų pavadinimas: „Quality!" Vaizduojamas žmogus šnabžda žodį Quality (kokybė), tačiau žodis parašytas su šauktuko ženklu!

Pasirinkome šiuos darbus KOPOS kalendoriui, nes jie tarsi gaivaus oro gūsis – užburia savita menine išraiška ir stilium, nauja kūrybos koncepcija. Raidės kūriniams suteikia net muzikinį skambesį – žiūrėdamas ir skaitydamas raides beveik girdi jų transliuojamą žinią.

Spaustuvės KOPA kalendoriusSpaustuvės KOPA kalendoriusSpaustuvės KOPA kalendorius