Knygos meno konkursas

Spaustuvė KOPA

Spaustuvės spausdintai knygai – Knygos meno konkurso diplomas

Spaustuvės KOPA spausdinta knyga „Skulptoriaus dosjė: Vladas Urbanavičius" įvertinta Knygos meno konkurso diplomu. Knygos dailininkei Mildai Kairaitienei, knygos spaustuvei ir leidėjams apdovanojimai įteikti šiandien Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje įvykusios iškilmingos ceremonijos metu.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) Lietuvos skyriaus išleista Giedrės Jankevičiūtės sudaryta knyga apie vieną žymiausių Lietuvos šiuolaikinių menininkų V. Urbanavičių sumanyta ir parengta kaip dokumentų rinkinys-dosjė. Kolegų ir ekspertų vertinimai, paties skulptoriaus pasisakymai, interviu, epochos įvykių, lydėjusių V. Urbanavičiaus gyvenimą bei kūrybą, suvestinė, gausi iliustracinė medžiaga išsamiai ir įvairiapusiškai pristato knygos herojų bei jo veiklą.

„Džiaugiamės, kad turėjome galimybę prisidėti prie šio projekto." – sako KOPOS direktorius Saulius Mudėnas. – „Skulptoriaus dosjė: Vladas Urbanavičius" - tai fundamentalus leidinys, skatinantis giliau pažinti šiuolaikinį meną, jo kūrėjus, pristatantis sovietinės ir posovietinės Lietuvos kultūrinį kontekstą. Esame tikri, kad jis praturtins ne vieno šiuolaikinio meno mylėtojo biblioteką".

Septynioliktus metus rengiamo Knygos meno konkurso nugalėtojus skelbia LR Kultūros ministerija. Pagal Knygos meno ekspertų komisijos rekomendacijas apdovanojamos originaliausiai apipavidalintos ir nepriekaištingai atspausdintos knygos šešiose teminėse kategorijose. 2009 metų Knygos meno konkursui 54 leidyklos, spaustuvės ir knygų dailininkai pateikė daugiau kaip 160 knygų.

Spaustuvė KOPA knygos meno konkurse