Premijas gavę leidiniai

„Tarp premijas gavusių leidinių – du spaustuvėje KOPA spausdinti leidiniai“

Lietuvos kultūros ministerijos kasmet skelbiamo "Knygos meno" konkurso rezultatų visada laukiame su dideliu nekantrumu. Meniškų, kūrybiškų leidinių mūsų šalyje tikrai netrūksta- konkursui 54 leidėjai pateikė net 116 knygų. Šio konkurso rezultatai svarbūs ne tik leidėjams ir spaustuvėms, bet ir dizaineriams, studentams, taip pat visiems, besidomintiems dizaino ir spaudos galimybėmis ar tendencijomis.

Be pagrindinės – Metų premijos , kuri šiemet atiteko dailininkei Linai Itagaki už knygą „Sibiro haiku“ – Vilniaus tarptautinės Knygų mugės metu įteikiamos dar 6 premijos pagal temines grupes: 

1. Grožinė literatūra ir eseistika;
2. Knygos vaikams;
3. Mokslinė, dalykinė literatūra;
4. Meno leidiniai;
5. Meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai;
6. Bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai.

2017-iais spaustuvė KOPA pagamino du leidinius, kurių dizaineriai apdovanoti premijomis savo teminėse grupėse:
Premija Meno leidinių kategorijoje suteikta Jurgiui Griškevičiui už sudėtingo turinio ir vaizdinės medžiagos struktūros estetiką knygoje „Post Ars partitūra“. Sudarytojai Agnė Narušytė, Gintaras Zinkevičius (knygą išleido „M puslapiai“).

„Post Ars Partitūra“ dokumentuoja vienos iš žinomiausių Lietuvos avangardinio meno grupių „Post Ars“ veiklą, apimančią akcijas, hepeningus, performansus, instaliacijas, žemės meną ir parodas. Oficialiai ši grupė susikūrė 1989 metais ir drąsiais kūriniais užsitikrino savo vietą meno pasaulyje. „Post Ars“ nariai Aleksas Andriuškevičius, Robertas Antinis, Česlovas Lukenskas ir Gintaras Zinkevičius taip pat puikiai žinomi ir kaip savarankiškai kuriantys menininkai.

Premija Meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių grupėje suteikta Ingai Navickaitei už provokuojantį minimalizmą knygoje Rimaldas Vikšraitis „Homo Vikšraitis“ (išleido Kauno fotografijos galerija). Inga Navickaitė - talentinga jaunosios kartos dizainerė, baigusi taikomosios grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorė ne tik kuria leidinių dizainą, bet ir daug laiko skiria iliustracijoms. 

„Homo Vikšraitis“ – atrinktų Rimaldo Vikšraičio fotografijų, darytų paskutiniu trisdešimties metų laikotarpiu, albumas. Vikšraičio kūryba išskirtinė ir sunkiai kategorizuojama – nederanti nei prie estetiškos lietuvių fotografijos mokyklos (atstovaujamos Antano Sutkaus, Aleksandro Macijausko ir Romualdo Rakausko) tradicijos, nei prie postkonceptualios nuobodulio estetikos, kuri naudoja fotoaparatą registruoti menininkų emocines būsenas, matymo ir percepcijos problemas. Vikšraičio fotografija vienu metu ir dokumentiška, ir inscenizuota, autorius nebijo pats atsistoti prieš kamerą ir apsinuoginti — tiesiogine ir perkeltine prasme.

Visus apdovanotus leidinius galima apžiūrėti Vilniaus knygų mugėje veikiančioje leidinių parodoje.