DUK

Kiekviena spaustuvė naudoja skirtingas technologijas ir įrangas, todėl jei gaminys buvo spausdintas kitoje spaustuvėje, tikslus spalvų perteikimas yra sudėtingas procesas ir įmanomas atlikti bandymų būdu – spausdinant bandyminius antspaudus (proofs), kol pasiekiamas norimas rezultatas. Tai išaugina projekto kainą.

Užtruks tiek pat, kaip ir anksčiau atsiųsto failo atveju, t.y. failą tvirtinimui atsiųsime per 24 h, neįskaitant savaitgalių ir kitų nedarbo dienų.

Prieš patvirtinant failą rekomenduojame atidžiai peržiūrėti ir patikrinti puslapių išdėstymą, dizaino elementus ir tekstą. Pastebėję klaidas, ištaisykite jas ir atsiųskite mums nuorodas arba įkelkite naują failą. Gavę Jūsų patvirtinimą, siunčiame Jūsų failus spausdinimui ir pagamintus leidinius pristatome sutartu laiku.

Kai Jūsų failas peržiūrimas reprocentre ir patvirtinamas, jog yra tinkamas spaudai, iš savo projektų vadovo gausite pranešimą, kad failas paruoštas Jūsų peržiūrai.

Tikrindami failą atkreipkite dėmesį į tai:

  • ar failas, kurį peržiūriu, yra būtent šis (pavadinimas turi atitikti užsakymo numerį)?
  • ar nėra gramatinių klaidų?
  • ar teisinga puslapių skaičių seka?
  • ar mano tekstas yra saugios zonos ribose (ar nėra per arti pjovimo linijų)?
  • ar nuotraukos yra teisingoje vietoje?
  • ar teisingas galutinis formatas?
  • ar lenkimo linijos nurodytos teisingoje vietoje?

Atidžiai patikrinę failus Jūs galite juos patvirtinti arba atsiųsti nuorodas korekcijoms.

Tą patį turite padaryti gavę (jei buvote užsisakę) kontrolinius atspaudus (proofs).

Failus patvirtinimui Jūs galite pasiekti tiesiogiai per KOPA ftp serverį ftp.kopa.lt naudojant ftp kliento prisijungimo programą (total comander, filezila) arba interneto naršyklėje http://ftp.kopa.lt/ftpgui/. Prisijungimo vardą ir slaptažodį Jums suteiks projektų vadovas.

Priklausomai nuo projekto apimties failai patvirtinimui atsiunčiami per 24 val po jų gavimo. Ypatingu atveju, failai patvirtinimui atsiunčiami per 3 – 4 val. po jų gavimo. P.S. Į pristatymo terminą neįskaičiuojami savaitgaliai ir kitos nedarbo dienos.

Taip, gaminius galite atsiimti tiesai iš KOPA spaustuvės, atvykimo laiką suderinę su Jus aptarnaujančiu projektų vadovu.

 

Taip. Spaustuvėje KOPA yra produktų išskirstymo ir pristatymo skirtingais adresais galimybė. Klientui pageidaujant, gali būti naudojamos pakuotės be gamintojo rekvizitų.

Taip, esant būtinybei, pristatymo sąlygas galima koreguoti.

Taip, spaustuvė KOPA bendradarbiauja su patikimomis tarptautinėmis logistikos kompanijomis, todėl turime galimybę Jūsų gaminius supakuoti ir pristatyti skirtingais adresais Lietuvoje ir užsienyje.

Apie gaminių pristatymo laiką pranešame iš anksto.

Vilniuje ir Kaune Jūsų gaminius pristatysime nemokamai. Dėl pristatymo galimybių į kitus miestus konsultuokitės su Jus aptarnaujančiu projektų vadovu. Daugiau apie KOPA gaminių pristatymo galimybes skaitykite čia. 

Tai priklauso nuo projekto sudėtingumo ir darbų kiekio spaustuvėje. Jei gaminio reikia skubiai, klauskite Jus aptarnaujančio KOPA projektų vadovo, ar įmanoma darbą atlikti greičiau. 

Po užsakymo ir failų patvirtinimo darbas perduodamas spaudai. Šiame etape projektas bus vykdomas taip, kaip buvo patvirtinta raštišku susitarimu (sutartimi arba el. forma).

Planuojant spaudą projektų vadovas pateikia kritinį failų patvirtinimo laiką kiekvienam projektui individualiai. Vidutiniškai failus patvirtinti reikia per 24 h po ripintų failų pateikimo. Jei failai nepatvirtinami laiku, planuojamas kitas gaminimo laikas / data.

Užsakymo atlikimo terminas yra darbo dienų skaičius, kurių metu gaminamas Jūsų produktas - nuo failų patvirtinimo iki gaminių pristatymo. Kiekvieno produkto gamybos metu (jei tai nėra pakartotinis užsakymas) naudojami skirtingi procesai, todėl kiekvieno užsakymo atlikimo terminai yra skirtingi. Taip pat gamybos terminas priklauso nuo gamybinių pajėgumų apkrovimo spaustuvėje, pvz., sezono metu spaustuvėse susidaro eilės, todėl terminai gali būti ilgesni.

Prieš perduodant failus spaudai, jie papildomai patikrinami spaustuvės reprocentro skyriuje. Jei failuose randama netikslumų, kurie gali turėti įtakos spaudos kokybei, spaustuvės KOPA darbuotojai apie tai informuoja klientus ir pateikia nurodymus ką reikia pakoreguoti.

Maketuojant bet kokio formato failą, prie galutinio reikiamo dydžio pridėkite 3 mm. Įsidėmėkite, kad užlaidos privalomos bet kokio dydžio failui.

Standartinis užlaidų dydis yra 3 mm.

Užlaidos yra maketo dalis, kuri bus nupjaunama galutinių gamybos operacijų metu. Nors svarbu, kad šioje maketo dalyje nebūtų svarbių objektų (teksto), ištisiniai fonai ar kiti grafiniai objektai turi būti pratęsti per visą užlaidos plotį (3 mm).

Spaustuvėje KOPA dirba patyrę operatoriai, kurie laikosi griežtų skaitmeninės ir ofsetinės spaudos pjovimo standartų. Tačiau, technologiniame procese galimos tam tikros paklaidos.

Mūsų kontroliniuose spauduose (kurie pateikiami darbų tvirtinimui) žalios linijos žymi užlaidų zoną. Įsitikinkite, kad iki šių linijų nėra palikta tuščių plotų (t.y., juos turi dengti fonas).

Saugi zona apima visus svarbiausius kūrinio elementus (tekstą, paveiksliukus, grafiką ir t.t.), kurie negali būti arčiau kaip 3-5 mm iki apipjovimo linijos.

Apipjovimo linija (trim line), yra vieta, ties kuria jūsų produktas yra nupjaunamas. Pašalinus užlaidas (bleeds), lieka galutinis formatas, kurį ir žymi apipjovimo linija (trim line). Įsidėmėkite, kad pjovimo tolerancijos riba gali būti 1 mm į vieną ar kitą pusę.

Prieš spausdinant reprocentro darbuotojai visada patikrina, ar failai yra tinkamai paruošti spaudai. Jei pastebimi šriftų neatitikimai, užsakovas informuojamas ir prašoma, kad atsiųstų naujus failus. PDF failuose neturi likti gramatinių klaidų. Spaustuvės KOPA darbuotojai tekstų netikrina ir už paliktas gramatines klaidas neatsako.

Įsitikinkite, kad mums siunčiate failą, kuriame yra CMYK spalvų modelis. Konvertuojant failą iš RGB, PMS ar kito spalvų modelio spalvos daugiau ar mažiau kinta, taip pat gali atsirasti ir kitų matomų pokyčių, todėl artimiausią rezultatą spaudoje gausite ruošdami ir pateikdami failus su CMYK spalvų modeliu.

Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA – pirmoji spaustuvė Lietuvos ir Baltijos šalyse įdiegusi ofsetinės spaudos standartą ISO 12647-2. Laikantis standarto reikalavimų garantuojamas spaudinių spalvinis stabilumas spaudoje. Taip pat užtikrinama, kad skaitmeniniai kontroliniai atspaudai ir ofsetinė spauda mūsų spaustuvėje atitiks spaudą kitose įmonėse, kurios laikosi šio tarptautinio standarto reikalavimų. Spalviniai nuokrypiai neviršys standarte nustatytų tolerancijos ribų.

Profesionalios matavimo ir programinės įrangos pagalba nuolat prižiūrime ir kalibruojame sistemas. Todėl procesas yra stabilus: monitoriai visada vienodai atkuria spalvas ir vaizdo spalvinis atitikimas yra artimas kontrolinio spaudo (proof) bei ofsetinės spaudos gaminio spalvoms. Kadangi monitoriai naudoja RGB spalvų perteikimo, o spauda CMYK – technologiją, tam tikri skirtumai yra galimi, tačiau jie neviršija standarte nustatytų ribų.

Jei ruošiate maketą savo kompiuteryje ir nesate tikri dėl spalvų atitikimo spaudoje, rekomenduojame pasidaryti skaitmeninį arba ofsetinį atspaudą (proof).

CMYK yra standartinis 4 spalvų modelis naudojamas ofsetiniame spausdinimo procese. Šios 4 spalvos: žydra (CYAN ), purpurinė (MAGENTA), geltona (YELLOW) ir juoda (BLACK – Key of color)  – CMYK, padeda sukurti bet kokią spalvą.

Kad tinkamai paruoštumėte failus spaudai, perskaitykite KOPA failų paruošimo spaudai taisykles. Spaustuvė KOPA priima PDF failus. Nepamirškite naudoti CMYK spalvų modelį ir palikti užlaidas ne mažesnes negu 3 mm.