DUK

Prieš perduodant failus spaudai, jie papildomai patikrinami spaustuvės reprocentro skyriuje. Jei failuose randama netikslumų, kurie gali turėti įtakos spaudos kokybei, spaustuvės KOPA darbuotojai apie tai informuoja klientus ir pateikia nurodymus ką reikia pakoreguoti.

Maketuojant bet kokio formato failą, prie galutinio reikiamo dydžio pridėkite 3 mm. Įsidėmėkite, kad užlaidos privalomos bet kokio dydžio failui.

Standartinis užlaidų dydis yra 3 mm.

Užlaidos yra maketo dalis, kuri bus nupjaunama galutinių gamybos operacijų metu. Nors svarbu, kad šioje maketo dalyje nebūtų svarbių objektų (teksto), ištisiniai fonai ar kiti grafiniai objektai turi būti pratęsti per visą užlaidos plotį (3 mm).

Spaustuvėje KOPA dirba patyrę operatoriai, kurie laikosi griežtų skaitmeninės ir ofsetinės spaudos pjovimo standartų. Tačiau, technologiniame procese galimos tam tikros paklaidos.

Mūsų kontroliniuose spauduose (kurie pateikiami darbų tvirtinimui) žalios linijos žymi užlaidų zoną. Įsitikinkite, kad iki šių linijų nėra palikta tuščių plotų (t.y., juos turi dengti fonas).

Saugi zona apima visus svarbiausius kūrinio elementus (tekstą, paveiksliukus, grafiką ir t.t.), kurie negali būti arčiau kaip 3-5 mm iki apipjovimo linijos.

Apipjovimo linija (trim line), yra vieta, ties kuria jūsų produktas yra nupjaunamas. Pašalinus užlaidas (bleeds), lieka galutinis formatas, kurį ir žymi apipjovimo linija (trim line). Įsidėmėkite, kad pjovimo tolerancijos riba gali būti 1 mm į vieną ar kitą pusę.

Prieš spausdinant reprocentro darbuotojai visada patikrina, ar failai yra tinkamai paruošti spaudai. Jei pastebimi šriftų neatitikimai, užsakovas informuojamas ir prašoma, kad atsiųstų naujus failus. PDF failuose neturi likti gramatinių klaidų. Spaustuvės KOPA darbuotojai tekstų netikrina ir už paliktas gramatines klaidas neatsako.

Įsitikinkite, kad mums siunčiate failą, kuriame yra CMYK spalvų modelis. Konvertuojant failą iš RGB, PMS ar kito spalvų modelio spalvos daugiau ar mažiau kinta, taip pat gali atsirasti ir kitų matomų pokyčių, todėl artimiausią rezultatą spaudoje gausite ruošdami ir pateikdami failus su CMYK spalvų modeliu.

Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA – pirmoji spaustuvė Lietuvos ir Baltijos šalyse įdiegusi ofsetinės spaudos standartą ISO 12647-2. Laikantis standarto reikalavimų garantuojamas spaudinių spalvinis stabilumas spaudoje. Taip pat užtikrinama, kad skaitmeniniai kontroliniai atspaudai ir ofsetinė spauda mūsų spaustuvėje atitiks spaudą kitose įmonėse, kurios laikosi šio tarptautinio standarto reikalavimų. Spalviniai nuokrypiai neviršys standarte nustatytų tolerancijos ribų.

Profesionalios matavimo ir programinės įrangos pagalba nuolat prižiūrime ir kalibruojame sistemas. Todėl procesas yra stabilus: monitoriai visada vienodai atkuria spalvas ir vaizdo spalvinis atitikimas yra artimas kontrolinio spaudo (proof) bei ofsetinės spaudos gaminio spalvoms. Kadangi monitoriai naudoja RGB spalvų perteikimo, o spauda CMYK – technologiją, tam tikri skirtumai yra galimi, tačiau jie neviršija standarte nustatytų ribų.

Jei ruošiate maketą savo kompiuteryje ir nesate tikri dėl spalvų atitikimo spaudoje, rekomenduojame pasidaryti skaitmeninį arba ofsetinį atspaudą (proof).

CMYK yra standartinis 4 spalvų modelis naudojamas ofsetiniame spausdinimo procese. Šios 4 spalvos: žydra (CYAN ), purpurinė (MAGENTA), geltona (YELLOW) ir juoda (BLACK – Key of color)  – CMYK, padeda sukurti bet kokią spalvą.

Kad tinkamai paruoštumėte failus spaudai, perskaitykite KOPA failų paruošimo spaudai taisykles. Spaustuvė KOPA priima PDF failus. Nepamirškite naudoti CMYK spalvų modelį ir palikti užlaidas ne mažesnes negu 3 mm.